Jdi na obsah Jdi na menu
 


Před morčátkem a první dny

7. 7. 2007

Obrazek

Před tím než si morčátko přineseme domůObrazekKlec-velikost: 60x30cm je přibližně pro morčátko akorát. Ale čím větší, tím lepší ;)

                 Výbava: - důležitá: miska na jídlo, napáječka nebo miska na vodu, jesle na seno, nějaké odpočinkové klidné místo (domeček, přístřešek, některé morče si ho najde v kleci samo jako třeba pod seníkem atd..), podestýlka, minerální kámen na hlodání.

- doplňková: hračky, žebříky na šplhání, druhé patro v kleci a jiná výzdoba pro zábavu :)


Obrazek

Krmení-"suché": zakupte si alespoň 2 druhy krmení (v menším množství), protože morče může být vybíravé a zrovna ta značka krmení, které máte doma mu nemusí chutnat.

ovoce a zelenina: čerstvé ovoce a zelenina jsou zdravá pochoutka pro morče. Ale i některý druh ovoce či zeleniny nemusí morčátku chutnat. Proto je lepší testovat chutě morčíka a podávat zeleninku a ovoce ze začátku v menším množství. Nesnědenou poravinu jako je ovoce a zelenina do 1 dne vyndejte z klece a vyhoďte.

pitný režim: stejně tak jako lidé pijí morčátka v různém období jinak. V létě třeba víc a v zimě méně. Ale i tak by čerstvá voda měla být v kleci každý den po celých 24 hodin! Vodu v mističce musíte měnit i několikrát denně, protože do ní často napadají hobliny a potrava. Některé morčata misku dokonce použijí jako wc. Voda v napáječce vydrží čerstvá o hodně déle.První dny domaNež si morčátko přivezeme domů, mělo by mít přichystanou klec či akvárko. V něm by mělo být: podestýlka z hoblin (nebo jiných podestýlek kromě pilin), miska s různým krmením (aby jste poznali, které morčeti chutná), kousky ovoce a zeleniny, miska nebo napáječka s vodou,minerální  kámen na okusování. Domeček do klece také umístěte, aby se morčátko mohlo schovat. Dávejte ale pozor, aby se plaché morčátko, které se ve strachu bude rychle snažit najít úkryt neporanilo o domek v kleci. Pro zvykání v novém obydlí morčátko nevyrušujte (2-7 dní podel toho jak se morčátko bojí nebo jak si rychle zvyká).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

uža

(jana, 25. 11. 2007 16:46)

ahoj máš ůžasný stránky doufám že nebudeš stránky stěhovat jako všichni na blog.cz tam je to ošklivější tady to máš hrozně krásný a cipísek je krýsný morčátko mám stejnou rasu ale zrzavýho kolik ti je jen tak pro zajímavost mně je 12 bude mi 13 moje stránka je www.moje-morce.estranky.cz